Bij de Zeepzieder

Bij de Zeepzieder is een klein doodlopend straatje in het binnenstadskwadrant Q4.

Het straatje loopt in oostelijke richting vanaf de Kwietheuvel en fungeert in feite als laad- en losstraatje voor de bedrijven en instellingen aan het Helschriksel, Geldersepoort en Nolensplein.

Het is niet precies bekend hoe oud het straatje is, maar volgens de  kaart uit de Historische Stedenatlas door Frans Hermans (datering kaart 1842) van de  vestingwerken bestond het straatje nog niet in dat jaar.

De herkomst van de straatnaam laat weinig te raden over. Getuige deze naam moet er er vlak bij het straatje een zeepzieder hebben gelegen, een beroep dat tot ver in de 19e eeuw werd gebezigd.

 

Dit bericht is geplaatst in Bij de zeepzieder, straten van venlo met de tags , , , , . Bookmark de permalink.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *